Młodzież w punkt - Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie


Młodzież w punkt


Miło nam poinformować, że Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie pozyskał dodatkowe środki finansowane z rezerwy Funduszu Pracy w ramach naboru na projekty pilotażowe Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży".
 
30 czerwca 2023r. w czasie konferencji „Czas na Młodych" z rąk Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, zastępca Dyrektora Dorota Bizoń, odebrała promesę na realizację projektu pilotażowego „Młodzież w punkt".

Na realizację działań przeznaczono kwotę 934 691,00 zł.

W ramach tego projektu, będą realizowane m.in. takie działania:
  • Punkt doradztwa dla młodzieży poniżej 30 roku życia (doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, doradztwo psychologiczne, doradztwo w zakresie zdrowia i profilaktyki społecznej, doradztwo w zakresie edukacji)
  • Dopasowane staże prowadzone przez wykwalifikowanych mentorów
  • Atrakcyjne stypendium stażowe
  • Możliwość realizacji stażu w niepełnym wymiarze czasu pracy
  • Możliwość finansowania kursu prawa jazdy kat. B
Okres realizacji projektu: 01.08.2023r. – 31.12.2024r.

Punkt doradczy dla młodzieży rusza od października 2023r.  

Prace przygotowawcze są w toku, kolejne informacje już wkrótce.

Na wspólnym zdjęciu część śląskich Urzędów Pracy, które otrzymały promesę. W środku dyr. Rynku Pracy Ewa Flaszyńska. Obok z prawej zastępca dyr. Urzędu Pracy w Cieszynie Dorota Bizoń.

Na kolejnym zdjęciu Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg w trakcie konferencji projektu pilotażowego pn. „Czas na Młodych".

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę